4. díl - tak co, ustojíš to nebo ne?

20. září 2009 v 17:49 | © damara team (Yami-chan) |  CHCI být shinobi
brrrrrm *neví, co jiného napsat*


,,A užij si to, Sakura!" zavolám na ni a otočím se ke Kakashimu. Ten se na mě zákeřně usměje a prohlásí:,,Tak, jdeme na rolničky."
Hisa na něj vykulí oči. Sasuke jí to začne vysvětlovat a ta to hned pochopí. Ihned zmizí za křovím a začne si hledat vhodné místo. Nakonec vyskočí na větev, odkud má výborný výhled. Kakashi se objeví za ní. Avšak zaútočí na klona. Hisa ho totiž hned potom bouchne do hlavy. Ukradne mu rolničku a jde si sednout na louku pod strom do stínu. Sasuke se vrací taky s jednou ukořistěnou. Ukáže na strom, kde visí Naruto. Hisa k němu vyskočí a odřízne ho. On však stoupne do další pasti.
,,Naruto!" zakřičím, když vidím, že zase visí. Protočím očima a teď už tam pošlu shurikeny. Naruto naštěstí už spadne vedle. Kakashi prozatím ještě nejde. Tak si všichni sednou pod strom do stínu. Po chvíli se z lesa vypotácí Kakashi s boulí na hlavě. Hisa se tomu začne hned smát a Naruto se Sasukem se na ni divně podívají. Kakashi k nim zničeně dojde a řekne, že můžou jít domů. Jenom Hisu si tam na chvíli nechá, aby ji mohl naučit konečně nějaké to jutsu. Postaví se naproti ní a začne dělat pečetě. Něco uvnitř mojí hlavy si je začne zafixovávat. Potom je - o něco pomaleji - zopakuju. Kakashi do mě hodí několik kunaiů. Místo toho tam však zůstane jenom kláda.
,,Hm, zajímavá technika." seskočím z větve dolů. Kakashi se usměje a hned na mě letí několik zbraní. Ihned začnu skládat ruční pečetě. Jde mi to ale ohodně rychleji než předtím. Potom se zdáchnu, ale tam na mě taky letí pár zbraní. Jen tak tak uskočím. Jeden kunai mi trochu zasáhl sukni. Hisa seskočila na mýtinku. Kakashi na ni použil chidori. Hisa to zopakovala. Potom se oba srazili s tím jutsu. Hisu to odhodilo oněco dál. S trochou štěstí jsem se pomalu začala seškrábávat ze země. Kakashi na tom byl oněco lépe. Za chvíli se tam objevil Sasuke s Narutem, kteří uslyšeli obrovskou ránu. A nejspíš i taky viděli velkou explozi. Narutovi nechal Uchiha jejich senseie a běžel směrem k Hise. Vzal si ji na ruce, kývnul na Naruta a zmizel.
Nebyla jsem schopná cokoliv říct. Byla jsem vyčerpaná a taky překvapená, že pro mě přišel. Donesl mě do nemocnice, kde se hned seběhly sestřičky. Vzaly si mě na starost a odvezly do pokoje.
,,Prospěte se, tohle se stává ninjům často." povzbudivě se na mě jedna usměje. Kývnu jí hlavou a chytnu se za krkem. Za chvíli se zabouchnou dveře. Blbě se čučím do stropu a monitoruju každý škrábanec nebo výstupek, co je na něm. Nakonec mě přemůže únava a víčka mi klesnou do poloviny očí. Už už se mi zavřou, ale to do místnosti někdo vstoupí. Je to stařík s bílýma vlasama.
,,Jiraya-sama!" vykřiknu a snažím se posadit. Místo toho sebou ještě víc prásknu do postele, protože mi to zranění nedovolí. Dědek si přisune židli a sedne si na ni. Chvíli mě jen tak pozoruje, až se nakonec odhodlá promluvit. Asi ho k tomu donutila moje bolestná grimasa *lol*.
,,Nechtěla bys být inspirací pro moji další knihu?" pomalu se mu začíná v nosu vynořovat krev. Pohotovostně mu podám kapesník.
,,Ne, máte pravdu." stojím si na svém. Jiraya se na mě zamračí, ale nakonec se začne smát. Nechápavě se na něj podívám. Ale to už cítím něčí ruku položenou na té mojí. Otočím hlavu tím směrem a uvidím tam Sasukeho s vražedným pohledem, který směřuje na Ero-sennina. Nakonec se uklidní a soucitně se na mě podívá. Protočím očima a podívám se na něj pohledem typu: tenhle výraz si nechej pro sebe. Sasuke se jenom ušklíbne a přisune si židli.
,,Víš, jde mi o to, že vím, odkud jsi." začne znenadání mluvit jeden ze sanninů. S potížemi k němu přetočím hlavu. Sasuke se na něj upřeně zadívá.
,,Jsi vlastně ze dvou vesnic. Písečné a Listové. Tvůj otec je Orochimaru a matka je neznámá. Pátral jsem v archivech na požádání třetího." hodí pohled na podlahu. Začnu kašlat, protože mi zaskočilo. Sasuke mě začne bouchat po zádech. Jiraya se zvedne a bez pozdravu odejde. Sasuke Hisu potom obejme.
,,Sasuke. Já.." Uchiha mi však dá ukazováček na pusu.
,,Nemluv, dobře? Hlavně odpočívej." usměje se na mě a zmizí v obláčku kouře. Hisa si povzdychne a nakonec na jeho radu zavře oči. Vybavují se jí věci, které prožila s Narutem. Vybaví se jí taky to, jak se seznámila s mnoha lidmi tady v Konoze. A taky si vybavuje tu slizkou podobu jejího otce. Ani se nepřistihne, ale po chvíli uvažování a přemítaní věcí, usne.

Probudí se, když do místnosti zafouká studený vítr přinášející pár kapek deště. Na tvářích má zaschlé potůčky od slz. V pokoji začíná poblikávat světlo, protože je venku bouřka. Zavře oči a nechá se ovívat. Zaposlouchá se do koloběhu přírody, který ruší jen blikání zářivky. Najednou u sebe někoho ucítí. Něco spadne. Hisa úlekem otevře oči. Všimne si Sasukeho, který je celý od krve a taky promoklý. Začne křičet. Do pokoje se navalí zase tucet sestřiček, které si ho vezmou do péče. Další mi zavře okno a popřeje dobrou noc. Usměju se na ni a znovu začnu monitorovat zářivku, dokud ji nezhasnou. V nemocničním pokoji vymalovaném pastelovou zelenou, která za ty roky už i celkem vybledla, zavládne tma. Všechny předměty se najednou stávají strašidelnějšími než byly předtím. Žádný z nich už není tak přátelský jako předtím. Každý z nich vyhlíží, kdy by mohl zaútočit. Projistotu zavřu oči, abych unikla aspoň na chvíli realitě. Usnu. Neprobudí mě, když se dveře do místnosti otevřou a přivezou tam zraněného Uchihu. Sestřičky kolem něj ještě chvíli poskakují, aby všechno zabezpečily. Potom potichu odejdou. Ticho, které předtím bylo v pokoji ruší pravidelné pípání přístrojů.

Otevřela jsem oči. Už dávno bylo po dešti a nastal nový den. Ucítila jsem v zádech něčí pohled. Otočila jsem se tím směrem a spatřila tam Sasukeho. V tu chvíli se mi vybavilo všechno, co se stalo včera.
,,Dobré ráno, Hiso." zašeptá Uchiha.
,,D-dobré ráno, Sasuke." řekne vyděšeně.
,,Včera jsem potkal Itachiho." začne vysvětlovat Sasuke. Chápavě pokývám hlavou a povzbudivě se na něj usměju. Do pokoje nedobrovolně vtrhne sestřička, která má za sebou Naruta a Sakuru. Naruto se ihned vrhne na jeho sestru a Sakura se začne starat o Sasukeho. Přitom si ani jeden z nich nevšimne, že se ti dva po sobě pořád dívají. Nevnímají, i když do nich hučí jejich kamarádi, kteří je přišli navštívit.
,,Hiso! Posloucháš vůbec, co ti říkám?!" zakřičí temperamentní Sakura. Ihned si potřepu hlavou a podívám se na ni.
,,Neposloucháš! Já jdu. Tak se měj, Sasuke-kun." dá mu pusu na tvář a odejde. Naruto mě ještě stihne skoro uškrtit a vypálí za tou růžovkou. Nakonec tam zase zůstaneme jen já a Sasuke. Ale to by nebyla Konoha Konohou, kdyby tam nebyly nějaké ty fanynky, že ano. Dveře za chvíli zapraskaly. Potom se vyvalily a přes ně se do pokoje nahnalo obrovské množství dívek. Všechny nesly Sasukemu nějaké věci. Nakonec se tam i popraly jenom kvůli tomu, že koupily Uchihovi stejný dárek. Byla to hezká podívaná, ale také velký hluk.
Když ty fanynky vytlačovali ven jouninové, tak se Hisa pořád dívala na Sasukeho, který je vyprovázel pobaveným pohledem.
,,NO co, aspoň jsme měli hezké představení. Ani televizi jsme nepotřebovali." pokrčí rameny. Usměju se na něj.
,,Myslím si, že bychom už měli spát. Dobrou, Sasuke." zašeptám.
,,Dobrou, Hiso." otočí se na druhý bok.

Oba najednou zavřou oči a za chvíli usnou.
,,Do-bré ráno!" vtrhne do pokoje Sakura nesoucí tašky s nákupem. My se Sasukem jsme se opatrně probudili.

to be continued
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Naru-chan♥ Naru-chan♥ | Web | 20. září 2009 v 18:24 | Reagovat

Hůů tka v nemocnici :D a ten ůkol je z poloviny hotový xD mám jednoho,jenže ten druhý jaksi nejde T_T a C.S.I Konoha bude až příští týden! xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama