3. díl - srážka aut

28. září 2009 v 20:15 | © damara team (Yami-chan) |  Boj
uíííí věnováno: Zdendovi... mucq.


Bez rozhlédnutí přejdu přes přechod. Zdeněk za mnou běží a křičí, abych stála, ale já se na něj ohlédnu. V tu chvíli uslyším zapištění brzd. Potom prudký náraz. Spadnu a přitom si kryju hlavu. Kluk ke mně přiběhne, zatímco ten řidič couvá. Potom se rozjede pryč. Zdeněk vytáhne mobil a zavolá sanitku. Potom se mi začne věnovat. Na boku se mi začíná pomalu zabarvovat bílé tričko. On na to ale kašle a vyhrne mi ho tak, aby mi mohl vidět na ránu. Potom tam přiloží svoje dlaně a začne mrmlat nějaké rýmovačky. Strašně potichu, takže ho neslyším. Ani nemůžu, protože za chvíli mě strašně začne bolet bok. Podívám se, co se děje. Rána se mi pomalu začne zacelovat, až tam zůstane jenom kousek na zašití. Sanitka dorazí a hned si mě vezmou. Zdenda si naskočí do vozu. Sedne si vedle mě a chytne mě za ruku. Vezou mě ukrutnou rychlostí do nemocnice. Z toho hukotu mě začne bolet hlava. Chytnu se za ni. Doktor ke mně hned přiskočí a začne mi měřit puls. Zjistí, že je stejný. Tlak se mi ale prudce začne zvyšovat. Z rány pomalu začne vytékat větší množství krve. Zdeněk se mu uhne a jde vidět, že je dost unavený. Dá si hlavu do rukou a za chvíli díky kodrcání sanitky usne. Doktor se mezitím věnuje mojí ráně, která se začíná zvětšovat na tu stejnou velikost jako předtím. Zabořím hlavu do polštáře a zavřu oči. Snažím se zkoncentrovat, aby mě to tolik nebolelo. Místo toho však upadnu do bezvědomí. V nemocnici mě hned převezou na sál, kde stráví půlhodinu jenom tím, že se mi rýpou v ráně. Potom mi to zašijou a obvážou. Za dobrou hodinu se probouzím na pokoji, kde mám v ruce napíchnutou infuzi a plno různých přístrojů na sobě. Zdeněk tam sedí tak, jak seděl v sanitce. Chcu ho aspoň pozdravit, ale vyjde ze mě jenom zasípění. Potom si všimnu, že mám ještě dýchací masku. Protočím očima a opatrně si ji jednou rukou sundám.
,,Zdendo?" zašeptám a znovu se nadechnu z přístroje. Zdeněk ihned vystřelí na nohy a postaví se k mojí posteli. Pohladí mě po vlasech. Usměju se na něj. Potom se pořádně nadechnu, oddělám si masku a přerývavě začnu mluvit.
,,Díky, žes zavolal sanitku." znovu jsem se nadechla.
,,A taky, že jsi tam mumlal ty veršíky." usměju se a přidělám si masku na obličej. Zdeněk se usměje a přisune si k mojí posteli židli.
,,Není zač." zašeptá.
,,Proč jsi to vlastně udělal? Teďka máš málo energie." zašeptám a znovu se nadechnu. On trochu zčervená, ale nakonec vyjde s pravdou napovrch.
,,Prostě jsem to nemohl nechat jen tak." zalapá po dechu. Vytřeštím oči a rychle mu podám svoji masku, aby se mohl nadechnout.
,,Díky." řekne po chvilce, když mi ji vrátí, abych se mohla zase nadechnout já.
,,Musí na mě být žalostný pohled, když tady visím na přístrojích." ušklíbnu se. Zavřu oči a nějak mi nejdou otevřít.
,,Dobrou." uslyším. Potom se samy zhasnou světla a mě pohltí spánek. Protestuju proti němu, ale v hlavě se mi ozve:Jen spi. Tak teda poslechnu a usnu dobrovolně. Přístroje pípají pořád stejně.
Ráno mě probudí vizita.
,,Dobré ráno!" řekne energicky sestra.
,,To je teda fakt dobré." zamrmlám si pro sebe a podívám se na konzistenci lidí.
,,Stehy se hojí dobře, dneska můžeš jít domů." usměje se na mě primář. Já se na něj zase na oplátku zašklebím, a tak všichni hodně rychle vypadnou. Jenom sestřička mi oddělá přístroje a pomůže mi se pomalu posadit. Protože jak znám sebe, tak bych sebou vyšvihla do sedu. Poděkuju jí a obleču si kraťasy. Potom na sebe nahodím mikinu a tričko schovám do kabelky. U zrcadla se trochu upravím. Otevřu dveře a porazím Zdeňka na zem. Chvilku na něm ležím, ale potom se s:,,Ehm." zvednu. Ten se jenom poškrábe na hlavě a vezme to s humorem.
,,To nic." usměje se a vezme mě za ruku. Divně se na něj podívám. Ten pokrčí rameny a pustí mě. Po chvilce mě ale zase chytne za ruku. Začnu se tomu smát. Nejdřív potichu, ale potom nahlas. Takže co nejdřív mě vyvede z nemocnice. Z očí mi ze smíchu začínají téct slzy.
,,Kámoš nás odveze, ok?" zeptá se. Kývnu hlavou, ale když uvidím známý černý sporťák, tak zakroutím hlavou a jdu od něj co nejdál.
,,Hele, není ti zima?" povytáhne obočí. V tu chvíli si vzpomenu, že mám husí kůži a rychle nacupitám do auta.
,,Jestli by ti nevadilo, tak bych u tebe zůstal, jestli jsi v pohodě." prohodí Zdeněk bez zájmu.
,,Klidně. Další věci ti řeknu pak."
Sam nás vyhodí před mojím barákem. Otevřu branku a pomalu se vydám po schodech až k hlavním dveřím. Zdeněk se opře o zábradlí, čímž se trošku víc vykývá. Projistotu rychle odemknu a skočím dovnitř. Vyzuju se a začnu si rozepínat mikinu. Zdenda za náma zabouchne. Až když cítím jeho pohled na mně, tak si uvědomím, že pod tím nemám tričko. Ihned si mikinu zaškrknu až k bradě.
,,Ne, že mi v noci vlezeš do pokoje!" upozorním ho v kuchyni, když začínám vařit čaj.
,,A jak asi tak budu vědět, že ti nic není?" zeptá se. Sakra, má mě na háku. Probleskne mi hlavou.
,,JO, to máš pravdu." řekne. Vykulím oči a vyprsknu mu pod nohy minerálku. Zdeněk však nadskočí a tím pádem není mokrý.
,,Co se mi hrabeš v hlavě?!" zakřičím na něj. Ten jenom pokrčí rameny a začne zdrhat. Vydám se za ním.
,,Hele, seš nemocná, neměla by ses namáhat!" zakřičí nakloněný přes zábradlí. Já si na to vzpomenu a pomalu dojdu do kuchyně.

to be continued
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 May-san Sb May-san Sb | Web | 29. září 2009 v 15:30 | Reagovat

wow, sugoi! moc hezky pises XD
mohla bych te prosimte poprosit,
jestli byses nemohla kouknout
sem : http://lol-naruto.blog.cz/0909/nejhorsi-postava-mesice-rijen
a taky prispet svym nazorem ?
arigato-ttebayo XD

2 Naru-chan♥ Naru-chan♥ | Web | 29. září 2009 v 17:29 | Reagovat

Kýýý mě z toho klepne XD Já tomu vůbec nerozumím :D Jak to ví?Jaká energie?Nanííí? xD Ale jinak super ;DD

3 crazy.AminQa... lovující sbénko crazy.AminQa... lovující sbénko | Web | 30. září 2009 v 14:32 | Reagovat

kawaiii, sugoi, ůža :)

4 kwogo kwogo | 30. září 2009 v 16:45 | Reagovat

Už se těsím na další díl!
Je to super! :D

5 TenTen09 SBnko TenTen09 SBnko | Web | 30. září 2009 v 16:47 | Reagovat

Sbé ..SBé ...SBé ..SBé .SBé .Sbé ..SBé ...SBé ..SBé .SBé .Sbé ..SBé ...SBé ..SBé .SBé Ahoj moje SBé, mám tě ráda, pokud ty mě a svoje SBé taky, tak jim to pošli, ať vidí, jak moc je máš ráda. Pokud máš ráda i mě, tak mi to pošli zpět!
dnes okolo 00:00 se twe nej lasce bude o tobe zdat a uwedomi si ze temiluje...pokud to neposles 10 lidem do 1hod. Cekaji te problemy,v lascemaly andilek,pozor!Jestli to budes ignorovat bude te twa laskanenavidet a ty budes mit 4000dni smulu.Ve ctyrech dnech od nekohouslysis,ze te opravdu miluje!!!Kdyz prerusis tenhle retez budes mitnavzdy smulu,takze to posli 20ti lidem a me zpet jestli jsem twujkamarad
Když se Ti to vrátí 1x: Hledej nové SB !
Když se Ti to vrátí 2x: To je dobrý začátek !
Když se Ti to vrátí 3x: Jsi dobré SB !
Když se Ti to vrátí 4x: Zůstaň takové SB jaké jsi !
Když se Ti to vrátí 5x nebo vícekrát: Ochraňují Tě SB !
Za 4 dny dostaneš tento odkaz zpět od každého, kdo Tě má rád!!!
Když tento řetěz přerušíš, navěky zůstaneš smolařem!!!
Pošli to svým SB jestli je máš rád, jestli Tě mají rádi i oni pošlou Ti to zpět !!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama